Nová pomocnice na Dětské klinice

Foto: Fakultní nemocnice Olomouc
Pondělí 29. březen 2021, 8:00 – Text: (vim)

Zdravotníci na Dětské klinice LF UP a Fakultní nemocnice Olomouc mají novou pomocnici. Na panence Áje, která stejně jako nové edukační sešity a další pomůcky vznikla ve spolupráci se Společností pro ranou péči, přibližují malým pacientům průběh nejčastějších vyšetření. S panenkou coby novou posilou zdravotnického personálu se děti mohou setkat na jednotce intenzivní a resuscitační péče a v ambulancích Dětské kliniky, také na odběrovém místě vzorků pro vyšetření covid-19. Podrobněji si o panence může přečíst na webu FNOL.