Nové mapové aplikace a tištěné mapy nabízí trasy po mikroregionu Kostelecko

Kostelecko z úpatí Velkého Kosíře.
Ilustrační foto: Martin Višňa
Středa 18. září 2019, 14:30 – Text: Šárka Chovancová

Trasy pro silniční a horská kola a také tipy na zajímavá místa v mikroregionu Kostelecko na Prostějovsku najdete v přehledných mapových aplikacích a tištěných mapách, které vytvořil absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Martin Gabryš. Mikroregion Kostelecko tvoří třináct obcí v okolí Kostelce na Hané.

„Po domluvě s místostarosty mikroregionu vznikly nové mapové aplikace, tištěné mapy, samolepky a bannery. Cílem bylo vytvořit okruhy pro cykloturistiku a pěší turistiku tak, aby cyklisté i pěší navštívili obce mikroregionu spolu s jejich kulturními i historickými památkami v jejich okolí,“ řekl autor map Martin Gabryš.

Mikroregion Kostelecko je oblast, která se nachází v jihozápadní části Olomouckého kraje, poblíž Velkého Kosíře. K vidění tam jsou přírodní památky, rezervace a parky i chráněné stromy.

„Mapové aplikace se hodí  pro všechny cyklisty i turisty, kteří chtějí poznat tento mikroregion. Uživatel si v nich může filtrovat trasy a prohlížet si to, co ho zajímá. Pro lepší orientaci v terénu lze použít funkci určení polohy nebo si může vytisknout vlastní mapu. Tištěné mapy, které najdete v několika informačních centrech v okolí mikroregionu, jsou pak určené pro silniční, trekovou a horskou cyklistiku, pro turistiku i nordic walking,“ vysvětlil Martin Gabryš.

Nové trasy pro cyklisty jsou prezentovány jak v on-line mapové aplikaci na PC, tak i na mobilním telefonu. „Určitě to není poslední věc, kterou jsme společně se starosty jednotlivých obcí vytvořili. Budeme se snažit na tyto produkty navázat a ukázat tak, že v této oblasti je co navštívit,“ dodal Martin Gabryš. Více informací najdete na www.mapujme.cz nebo www.cyklookruhy.cz/kostelecko.