O funkci děkana fakulty zdravotnických věd se ucházejí tři akademici

Ilustrační foto: Martin Višňa
Čtvrtek 20. květen 2021, 9:00 – Text: Martin Višňa

Nového děkana na funkční období 2021–2025 již brzy zvolí senátoři fakulty zdravotnických věd. Vybírat budou ze tří kandidátů, kteří se akademické obci osobně představí na prezentaci 7. června. Volební zasedání senátu se pak uskuteční 11. června.

Řízení o návrhu na jmenování děkanem Akademický senát FZV UP vyhlásil poté, co byl dosavadní děkan Martin Procházka zvolen rektorem Univerzity Palackého. Vedením fakulty byl pověřen současný proděkan pro vědu a výzkum Jiří Vévoda, který je zároveň i jedním z navržených kandidátů. O děkanský post se dále uchází přednostka Ústavu zdravotnického managementu a ochrany veřejného zdraví Jana Janoutová a Lumír Kantor z Porodnicko-gynekologické kliniky LF UP a Fakultní nemocnice Olomouc.

Návrhy kandidátů mohli členové akademické obce fakulty podávat do 14. května. „V termínu bylo předloženo 39 návrhů na funkci děkana FZV na funkční období 2021–2025. Zvláštní volební komise AS FZV UP dorazivší návrhy ověřila a sestavila seznam kandidátů. Všichni kandidáti splňují zákonné náležitosti dle obecně závazných právních předpisů. Navazující průběh bude odpovídat schválenému harmonogramu voleb,“ uvedl předseda zvláštní volební komise Martin Šamaj.

Do konce května budou na úřední desce fakulty zveřejněny volební teze kandidátů. Své vize rozvoje a budoucnosti fakulty pak budou uchazeči o děkanský post prezentovat a obhajovat na setkání akademické obce, které se uskuteční v pondělí 7. června v 15 hodin a s ohledem na protiepidemická opatření bude také streamováno. K samotné volbě dojde na konci téhož týdne, v pátek 11. června v 9 hodin. Více k volbám děkana fakulty zdravotnických věd zde.