O své profesní zkušenosti promluví v cyklu UPsolvent lékař a vinař Stanislav Popela

Pátek 3. září 2021, 10:00 – Text: (vim)

Desátým hostem přednáškového cyklu UPsolvent, který představuje významné a zajímavé absolventy Univerzity Palackého, bude v pondělí 20. září Stanislav Popela, mnohovrstevná a barevná osobnost: špičkový lékař záchranné služby, významný folklorní zpěvák a tanečník, ale také vystudovaný enolog a pokračovatel vinařské tradice rodinného vinařství Popela v Perné u Mikulova.

„Doktor Popela nás seznámí jednak se svou profesní a kariérní zkušeností po absolutoriu na Lékařské fakultě UP, ale také se znalostí vína a vedením rodinného vinařství. Po skončení přednášky bude následovat degustace vína za doprovodu cimbálové muziky v krásném prostředí Atria Uměleckého centra UP,“ zve prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka.

Přednáška nazvaná Moje cesta k urgentní medicíně se uskuteční v pondělí 20. září v Kapli Božího Těla, začíná v 17 hodin. Zájemci o rezervaci místa se mohou obracet na e-mail absolvent@upol.cz.

Kdo se nemůže přednášky zúčastnit, nemusí zoufat. Její záznam bude později zveřejněn na Portálu absolventů.

Cyklus UPsolvent představuje zajímavé absolventy Univerzity Palackého již od roku 2014, prvním hostem byl novinář a moderátor České televize Jakub Železný. Dále se na svou alma mater vrátil například diplomat Martin Povejšil nebo fotograf, dokumentarista a humanitární pracovník Jiří Pasz, v nelehké covidové době pak jako dosud poslední host mluvila o kultuře Kateřina Pešatová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Středočeského kraje. Více k cyklu UPsolvent najdete zde.

Zpět