Obrazy Milana Kubeše na lékařské fakultě

Foto: Martin Višňa
Středa 30. září 2020, 10:55 – Text: (vim)

Ve foyer Dostavby Teoretických ústavů LF UP se nyní můžete seznámit s tvorbou malíře Milana Kubeše, v níž se objevují především přírodní motivy, ale také náměty ze všedního dne. „Milan Kubeš je prostějovský rodák stejně jako já nebo profesor Zdeněk Kolář, který také maluje a s Milanem Kubešem se zná. A právě Zdeněk mě oslovil, zda by nebylo možné výstavu jeho obrazů na fakultě uspořádat. Jsme rádi, že je tu můžeme mít. Oživují foyer a při jejich prohlížení můžeme alespoň trochu zapomenout na shon, který tu máme,“ řekl k prodejní výstavě proděkan LF pro vnější vztahy Milan Kolář.