Okno do praxe si nenechaly ujít stovky studentů

Foto: Šárka Chovancová, Marek Otava
čtvrtek 18. duben 2019, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

Stovky zájemců přilákal na přírodovědeckou fakultu jedenáctý ročník setkání zaměstnavatelů a studentů Univerzity Palackého Okno do praxe. Akce, které se účastnily všechny fakulty, nabídla prezentaci jednotlivých zaměstnavatelů, panelové diskuze, přednášky i zajímavý doprovodný program.

„Na Okno do praxe mě přilákala možnost přímého setkání se zaměstnavateli, kteří nám mohou nabídnout práci. Máme zde možnost získat informace o firmě, kontakty, dozvědět se o možnostech stáží, brigád či trainee programů," uvedla Barbora Piskláková, studentka biochemie na PřF. Jejího kolegu Aleše Kvasničku zase zajímaly osobní zkušenosti zaměstnavatelů, náplň nabízené práce či možnost posunu v kariéře. „Baví mě technologie a vše, co je spojeno s biochemií. Protože bych nechtěl spadnout do určitého stereotypu, zajímá mě, zda mají firmy v nabídce například talent management, což je program, který rozvíjí schopnosti jednotlivých pracovníků."

Studenti si kromě osobního setkání s budoucími zaměstnavateli mohli vyzkoušet pracovní pohovor nanečisto, nechat si zkontrolovat životopis nebo motivační dopis, dozvědět se, jak využít svých předností na trhu práce, jak si říci o zvýšení mzdy či získat důvěru kolegů.

„Ne každý ví, co děláme, proto se studenti nejvíce ptají, čím se zabýváme. Okno do praxe a podobné akce bereme tak, že se snažíme zviditelnit naší firmu i ukázat na trhu práce, že hledáme nové zaměstnance. Chceme se také dozvědět, zda naše práce zajímá potenciální kandidáty a jsme rádi, pokud se nám podaří získat uchazeče na stáže nebo na trvalé pracovní úvazky," vysvětlila Pavlína Neubauerová ze Smiths Medical Czech republic, a.s., která se zabývá výrobou zdravotnických potřeb a pomůcek.

Okna do praxe se zúčastnilo na šest desítek zaměstnavatelů. Akci garantovala Přírodovědecká fakulta UP spolu s Kariérním centrem UP. „Jsme moc rádi, že nás přírodovědecká fakulta přizvala ke spolupořádání Okna do praxe. Zájem ze strany zaměstnavatelů a studentů byl velký. Těší nás, že se studenti aktivně účastnili besed se zaměstnavateli i doprovodného programu," shrnula Jitka Janečková Moťková z Kariérního centra UP.

Zpět