Olomouc ožije půlmaratonem. Poběží se i o Pohár rektora UP

Ilustrační foto: RunCzech
Čtvrtek 16. červen 2022, 12:00 – Text: Ivana Pustějovská

Sobota bude v Olomouci patřit běžcům. V podvečer v kulisách historického města odstartuje Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Jeho součástí je i Běh o pohár rektora UP, kterého se pravidelně účastní zaměstnanci a studenti univerzity.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc se poběží již podvanácté. „Jsme moc rádi, že jsme v Olomouci vítáni a že zde zase můžeme uspořádat nejprestižnější závod konající se na Moravě,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. Mezi tisícovkami běžeckých nadšenců budou vidět i sportovci z univerzity, kteří poběží současně i o Pohár rektora UP. „Bojovat jich bude o nejvyšší poctu pět desítek, kteří se již přihlásili. Pokud ale ještě někdo chce závodit, má možnost se registrovat až do dne závodu. Všichni další běžci jsou vítání a těšíme se na ně,“ uvedl Igor Murko, project manager RunCzech.

Univerzita bude zastoupena nejen na trati, ale i mimo ni. Protože právě z UP jsou desítky dobrovolníků, bez kterých by byl podobně velký sportovní podnik nemyslitelný. „Pokud se někdo na poslední chvíli ještě rozhodne dobrovolničit, může dorazit v sobotu do 15 hodin na nádvoří Zbrojnice a zapojit se do našeho týmu,“ řekl Honza Gregar z PdF, který je již tradičně koordinátorem univerzitních dobrovolníků.

Součástí sportovního víkendu bude i veletrh Moravia Sport Expo v areálu Výstaviště Flora Olomouc. „Pátek a sobota budou hlavně o půlmaratonu, ale těšit se můžete i na bohatý doprovodný program pro děti, které se na místě budou moci zapojit do nejrůznějších soutěží a vyzkoušet si celou řadu sportů, které představí místní kluby,“ řekla Eva Fuglíčková, ředitelka výstaviště Flora Olomouc. Na veletrhu se mimo jiné představí i Fakulta tělesné kultury UP, Svišti v pohybu, jejichž zázemím je Aplikační centrum BALUO, nebo hokejisté HC Univerzita Palackého.

Podrobnosti o Mattoni 1/2Maraton Olomouc najdete zde, o veletrhu Moravia Sport Expo pak tady.