„Olomouc v Praze“ – Univerzita Palackého chystá Absolventskou party na Vltavě

Repro: Žurnál UP
Pondělí 24. duben 2017, 7:50 – Text: Lenka Peřinová

Univerzita Palackého připravuje pro své absolventy prázdninovou akci nazvanou „Olomouc v Praze“. Uskuteční se na netypickém místě, a to na unikátní lodi na Vltavě. Doprovodný program zahrne vystoupení DJ, speciální loď s vířivkou a řadu stánků s lokálním občerstvením na březích náplavky.

Absolventská party se uskuteční 12. srpna 2017. Setkání zahájí rektor UP Jaroslav Miller, který představí vize olomoucké univerzity i její mimořádné úspěchy.

„V Praze žije a pracuje velká skupina absolventů naší univerzity. Rozhodli jsme se proto uspořádat další setkání našich absolventů přímo v hlavním městě – půjde o příjemné společenské setkání všech, které spojuje studium v Olomouci, a zároveň o propagaci druhé nejstarší univerzity v České republice. Upozornit chceme také na aktivity Nadačního fondu UP, který podporuje zajímavé vědecké i umělecké projekty našich studentů. Na přípravě programu tohoto letního absolventského srazu se budou vedle Rektorátu UP podílet také jednotlivé fakulty a další univerzitní zařízení. Myslím, že je na co se těšit,“ uvedl prorektor pro vnější vztahy Petr Bilík.

Prezentace, videomapping, zábava

Během sobotního dopoledne se ve vhodných prostorách na lodi představí speakeři z jednotlivých fakult a univerzitních zařízení olomoucké univerzity, kteří budou prezentovat nabídku a výsledky jejich mateřských pracovišť.

Hlavní program akce se uskuteční od 13 hodin na lodi CargoGallery. Kotvit bude na náplavce na Výtoni pod železničním mostem s výhledem na vyšehradskou skálu a Pražský hrad. Během odpoledne bude u této lodi k dispozici také plovoucí vířivka.

„Naši hosté se mohou těšit na moderní hudební program, speciální loď s vířivkou, skoky do Vltavy a grilování na náplavce. Večer zpestří videomapping, světelná animace tematicky zaměřená na zajímavosti týkající se Univerzity Palackého,“ řekla koordinátorka akce Eva Blažková. „Nyní vyjednáváme možné slevy pro absolventy UP. Aktuální informace začneme během dvou týdnů zveřejňovat na našem absolventském webu www.absolventi.upol.cz,“ dodala Blažková.

Nezávazná rezervace

Bývalí studenti Univerzity Palackého v Olomouci mohou využít možnosti nezávazné rezervace na jednotlivé aktivity doprovodného programu na webové stránce www.absolventi.upol.cz v záložce Olomouc v Praze.

Absolventské setkání v Olomouci v roce 2016

První velké Absolventské setkání spojené s oslavami 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci se uskutečnilo 9. a 10. září 2016. Zúčastnilo se jej téměř 6 tisíc absolventů z celé republiky i ze zahraničí. Svou alma mater při této příležitosti navštívila řada osobností české vědy, umění, politiky a sportu. Pamětní medaili z rukou rektora UP převzalo 76 významných absolventů, kteří se zasloužili o mimořádnou reprezentaci olomoucké univerzity a šíření jejího dobrého jména. Fotogalerie i video z této unikátní akce je k dispozici na http://absolventi.upol.cz/ v záložce Absolventské setkání.