Olomoucké volejbalistky hlásí posily do týmu

Ilustrační foto: Facebook VK UP Olomouc
Pondělí 22. červenec 2019, 14:54 – Text: (red)

Tři nové hráčky obléknou v nastávající sezoně dresy Volejbalového klubu Univerzity Palackého. Z Prostějova do týmu přichází blokařka Veronika Bezhandolska, útok posílí Anastasiya Kazachenka z Běloruska a Ganna Burbelyuk z Ukrajiny.

Velmi silnou obrannou hradbu vyztužila po sezoně Veronika Bezhandolska, kterou si vedení vyhlédlo v nedalekém Prostějově. Tam bulharská blokařka odváděla kvalitní výkony a řadila se mezi to nejlepší, co bylo k vidění na extraligové scéně. „Verča se nám líbila. Jsme rádi, že jsme ji získali, a doufám, že splní naše očekávání,“ prohlásil pro klubový web trenér Jiří Teplý.

„Atmosféru v olomoucké hale mám ráda. Chodí hodně lidí, což se odráží pozitivně na výkonu. Myslím si, že s nimi máme šanci i v kvalifikaci Ligy mistryň, ale budeme to mít těžké,“ uvedla šestadvacetiletá Bulharka Bezhandolska.

Olomouc dělí dvě utkání od základní skupiny nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Los ale nemá snadný. V závěrečném kole pravděpodobně narazí svěřenkyně Jiřího Teplého na ukrajinský Chimik Južnyj.

Pomoci by tak vysokoškolačkám mohly i další dvě hráčky. Jednání se rozběhla koncem června, v červenci je vedení Olomouce dotáhlo do úspěšného konce. „Jsme rádi, že jsme je podepsali. Měli jsme je tady obě na zkoušku, tak víme, do čeho jdeme,“ řekl trenér Jiří Teplý.

Z Běloruska přichází smečařka Anastasiya Kazachenka, která nastupovala v tamní nejvyšší soutěži. „Přijela jsem na zkoušku a po ní dostala nabídku tady hrát. Olomouc je velmi dobrý klub, navíc je tu krásné město a líbí se mi tady,“ řekla dvaadvacetiletá Běloruska k podpisu smlouvy. Olomouc je její první zahraniční angažmá.

Druhou útočnou posilou je šestadvacetiletá Ganna Burbelyuk. V rodačce z ukrajinského Simferopolu získal trenér Teplý kromě smečařky také alternativu na post univerzálky.

Přestup do Olomouce jí doporučila její kamarádka Tetiana Karpushyna, která působila v nedalekém Šternberku. „Slyšela jsem od ní na Olomouc samou chválu. Navíc jsem se chtěla volejbalově posunout dál,“ vysvětlila, proč se rozhodla přestoupit na Hanou, Ganna Burbelyuk. Zkušenosti už má z působení v Bělorusku, Izraeli a Kazachstánu.