Online den otevřených dveří přilákal tisíce zájemců o studium na Univerzitě Palackého

Koláž z programu lednového online Dne otevřených dveří UP.
Koláž: Žurnál UP
Pondělí 18. leden 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

Zatímco běžně se při Dni otevřených dveří UP olomoucké ulice hemží lidmi s modrými složkami plnými potřebných informací, tentokrát se kvůli epidemii koronaviru akce přesunula do online prostoru. Rozcestníkem byl nový web www.univerzitnimesto.cz, který navštívilo jen v sobotu 4,5 tisíce zájemců o studium. Dalších více než 5 tisíc návštěv zaznamenaly uchazečské stránky jednotlivých fakult.

Fakulty si pro návštěvníky připravily živé streamy a videa s informacemi o studijních programech, také chaty a online diskuze, v nichž se mohli potenciální studenti UP ptát na to, co je zajímá. Některá pracoviště nabídla také ukázkové hodiny. Například na filozofické fakultě mohli zájemci zhlédnout přednášku základů korejštiny nebo z oblasti forenzní lingvistiky, lékařská fakulta a fakulta zdravotnických věd daly nahlédnout do výuky na simulátorech a katedra matematické analýzy a aplikací matematiky přírodovědecké fakulty přiblížila metody zpracování dat.

Přírodověda nabídla také zkušenosti studentů jednotlivých programů formou audio podcastů, nechyběly například ani 3D prohlídky fakultních budov a vybraných pracovišť. Zatímco většina fakult vysílala z tepla učeben či pracoven, studenti fakulty tělesné kultury se nezalekli mrazivého počasí a živý stream natáčeli v duchu spojení „Olomouc – univerzitní město“ přímo od sloupu Nejsvětější Trojice na Horním náměstí.

Lednový online den otevřených dveří byl přitom již druhou příležitostí, kdy se mohli uchazeči o studium se svým potenciálním budoucím působištěm seznámit. Poprvé univerzita online otevřela dveře na videokonferenčních platformách či sociálních sítích v prosinci, kdy připravený program zhlédlo na sedm tisíc návštěvníků.

„Jsme rádi, že jsme se zájemci o studium na naší univerzitě neztratili ani v době epidemie kontakt a mohli se s nimi potkat takto netradičně v online prostředí. Přestože osobní kontakt zřejmě nic nenahradí, nabídla nám online forma dnů otevřených dveří nové možnosti, jak zajímavou a netradiční formou předat všechny informace. Věříme, že jsme uchazečům o studium na naší univerzitě zodpověděli všechny dotazy, a přejeme jim mnoho štěstí v přijímacím řízení,“ uvedla Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí a vedoucí oddělení komunikace UP.

Bohatá nabídka Univerzity Palackého a jejích osmi fakult čítá více než 700 studijních programů, zájemci z ní mohou vybírat do 15. března, což je mezní termín pro odeslání elektronických přihlášek ke studiu.

Přehled zásadních informací ke studiu v Olomouci a důležitých termínů, odkazy na katalog studijních programů a přihlášku a také třeba mobilní aplikace Studuj na UP jsou k dispozici na www.univerzitnimesto.cz

Zpět