Oslavu růží doprovodí univerzitní volnočasové aktivity

Ilustrační foto: archiv Výstaviště Flora Olomouc
Středa 8. červenec 2020, 16:00 – Text: (map)

O blížícím se víkendu se v olomouckém Rozáriu uskuteční výstavní akce Vyznání růžím. Bohatého programu se zúčastní i univerzitní iniciativa Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor, která na akci nabídne odpočinkovou zónu, hudební program i další aktivity pro malé i velké.

Olomoucké Rozárium patří mezi nejkrásnější místa v Olomouci a růže, které se v něm pěstují, obdivuje většina jeho návštěvníků. Během připravované události se návštěvníci mohou těšit na různé floristické show, v nabídce jsou i přednášky, jejichž cílem je mimo jiné přinést informace o léčivých účincích růže. Víkend nabídne také různě zaměřené workshopy a na své si přijdou i děti, když budou malovat na sklo, vyrábět ozdoby z kukuřičného šustí či skládat růže z LEGO kostek. Chystá se i zajímavý výtvarný workshop pod taktovkou Pevnosti poznání UP.

Součástí výstavy budou také oblíbené zahradnické trhy, celou akci pak doprovodí i bohatý hudební program. Volnočasové aktivity a odpočinkovou zónu chystá univerzitní iniciativa Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor.

„Nabídneme deky, sedací vaky, volně bude k dispizici i půjčovna stolních deskových her či drobné sportovní vybavení. Součástí Zaparkuj stánku bude i netradiční posezení nebo hřiště na badminton, volejbal a ringo. Ve stánku budeme mít i výtvarnou dílnu pro děti nebo upomínkové předměty z produkce univerzity,“ řekl Ondřej Martínek za univerzitní iniciativu Zaparkuj, jejíž členové už pátým rokem pořádají filmové projekce, tančírny i sportovní aktivity. Dodal, že prostředí víkendové akce oživí i koncerty pouličních umělců, takzvaných buskerů.

Výstavu Vyznání růžím pořádá ve dnech 10.–12. července Výstaviště Flora Olomouc za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc. Více ZDE. O iniciativě Zaparkuj se více dozvíte ZDE.

Zpět