Parkánové zahrady jsou mezi nejoblíbenějšími místy regionu

Cenu převzala v Arcibiskupském paláci tajemnice FF UP Jiřina Menšíková.
Foto: Olomoucký kraj
pátek 7. září 2018, 11:59 – Text: Ivana Pustějovská

Parkánové zahrady Univerzity Palackého patří mezi nejatraktivnější místa kraje. Potvrdily to výsledky soutěže o Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje, které hejtmanství včera vyhlásilo na slavnostním večeru v Arcibiskupském paláci. Zahrady uspěly v kategorii místa s faktorem „genius loci“ a získaly druhé místo.

Anketu organizuje Olomoucký kraj, který chce jejím prostřednictvím přilákat do regionu více návštěvníků a upozornit na turisticky atraktivní místa. Letos se soutěžilo v pěti kategoriích: Novinka v cestovním ruchu, Místo s faktorem „genius loci“, Family friedly zařízení, Gastronomická akce a Cyklistická destinace. Každá kategorie měla pět finalistů, které vybrala odborná porota na základě nominací vzešlých od turistických informačních center z celého kraje. O vítězi rozhodovala veřejnost v internetovém hlasování.

Parkánové zahrady porazily ve své kategorii Zámek Čechy pod Kosířem, Kostelíček Božího těla u Bludova a Andělárium Rejchartice. V oblíbenosti je předstihla pouze Tančírna v Račím údolí.

Absolutním vítězem krajské soutěže je Poštovní štola ve Zlatých Horách na Jesenicku, která získala nejvyšší počet hlasů ze všech nominovaných. Stala se i nejlepší novinkou turistické sezóny. Cenu hejtmana Osobnost cestovního ruchu převzal Karel Kozluk, dlouholetý průvodce ve Zlatorudném skanzenu ve Zlatých Horách.

Více informací o soutěži najdete ZDE.