Pedagogická fakulta rozšířila počet proděkanů

Foto: Žurnál UP
Pátek 8. září 2023, 14:44 – Text: Milada Křížková Hronová

Akademický senát Pedagogické fakulty UP na svém posledním jednání v tomto funkčním období vzal na vědomí záměr děkana Vojtecha Regece jmenovat Jitku Petrovou, dosavadní vedoucí Centra celoživotního vzdělávání na PdF UP, do pozice proděkanky pro akreditace, praxe a další vzdělávání.

Vojtech Regec, děkan Pedagogické fakulty UP, předložil Akademickému senátu PdF UP záměr rozšířit počet proděkanů a zřídit pozici proděkana pro akreditace, praxe a další vzdělávání. Ve svém záměru navrhl senátu fakulty, aby se této funkce ujala Jitka Petrová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP.

„Patříme ke třem největším pedagogickým fakultám v zemi. Postupně se navíc dostáváme do období akreditací a reakreditací a zároveň budeme muset čelit mnohým výzvám, které s sebou přinese reforma pregraduální přípravy pedagogů a novela školského zákona. Například se budeme více věnovat oblastem, jako jsou praxe, provázející učitelé a implementace pravidel, která s tímto tématem souvisejí,“ uvedl děkan Vojtech Regec před fakultními senátory.

Jitka Petrová, již do pozice proděkanky děkan navrhl, působí na Pedagogické fakultě UP řadu let, absolvovala i několik stáží v Rakousku, Německu a Slovinsku. Kromě toho, že je vedoucí fakultního Centra celoživotního vzdělávání, působí i v Ústavu pedagogiky a sociálních studií. Akademický senát PdF UP vzal záměr děkana Vojtecha Regece na vědomí. Funkce se nová proděkanka ujme od 11. září.

Během zářijového jednání se senátoři pedagogické fakulty věnovali mimo jiné i analýze, jejímž obsahem bylo vymezení různých forem přijímacího řízení včetně shrnutí jejich silných a slabých stránek, kalkulace a finančních návrhů. Analýza, kterou připravil tým proděkanky pro studium Radky Dofkové, se věnovala variantám přijímacího řízení v prezenční (papírové) formě, online formě zajištěné systémem TSU (Testovací systém Unifor), prezenční elektronické formě na PdF UP a variantě přijímacího řízení prostřednictvím společnosti Scio.