Pedagogická fakulta se chystá na volby do fakultního i univerzitního senátu

Ilustrační foto: Milada Hronová
Pondělí 24. únor 2020, 12:00 – Text: Milada Hronová

Akademický senát pedagogické fakulty žije přípravou voleb. Tamní akademická obec bude volit jak nový fakultní senát, tak i kandidáty do Akademického senátu Univerzity Palackého.

Senátorky a senátoři pedagogické fakulty se na svém únorovém zasedání věnovali především organizaci nadcházejících voleb. Téměř jednomyslně přijali navržené složení volební komise do AS PdF UP i do dílčí komise do AS UP. Debatovali též o etických pravidlech volební kampaně, která se uskuteční od 13. do 27. března, a shodli se na tom, že mimo místa určená, zpravidla jde o nástěnky či informační tabule, se v prostorách všech budov fakulty nebudou vyvěšovat nebo vylepovat plakáty i informační a orientační sdělení.

Podle schváleného harmonogramu může akademická obec fakulty podávat návrhy na kandidáty do obou grémií do 5. března, a to k rukám předsedy/předsedkyně dané volební komise prostřednictvím Kanceláře PdF UP. Kandidátní listiny zveřejní hlavní volební komise na úřední desce do 13. března. Volby samé se na fakultě uskuteční od 27. března do 3. dubna s tím, že výsledky voleb se akademická obec dozví 6. dubna do 12 hodin.

Akademický senát na pedagogické fakultě složený ze 14 akademických pracovníků a sedmi studentů je nejvyšším samosprávným zastupitelským orgánem, který spolupracuje s vedením fakulty. Vyjadřuje se k celkovému směřování a hospodaření fakulty. Schvaluje rozpočet, volí děkana, projednává nové studijní programy, podmínky k přijímacím zkouškám a další.  Více ZDE.

Volební komise pro volby do AS PdF UP

Ivana Hrubešová, Zdeňka Kozáková, Jitka Nábělková, Marcela Otavová, Dagmar Pitnerová (předsedkyně), Veronika Růžičková, Renata Krátká, Kateřina Marciánová, Zuzana Melounová, Lydia Pilátová, Pavla Střílková, Jan Ivoš Vinkler.

Volební komise pro volby do AS UP

Dana Cibáková, Jan Chrastina, Kristýna Krahulcová, Janka Křížová, Zdeňka Nováková (předsedkyně), Eva Urbanovská, Lucie Flekačová, Bianka Hudcová, Lucie Kovářová, Zora Matějčková, Klára Mikulcová, Monika Smolíková.