Pevnost poznání o víkendu přivítá poslední návštěvníky. Od pondělí zůstane zavřená

Ilustrační foto:
Pevnost poznání
Sobota 10. říjen 2020, 8:00 – Text: Martina Vysloužilová

Vládní protikoronavirová opatření se od pondělí 12. října dotknou také Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty UP. Tým interaktivního centra musel zrušit všechny aktivity. 

Ještě tento víkend se mohou návštěvníci pobavit v expozicích olomouckého science centra. Kromě přírodovědných a historických expozic bude v provozu planetárium, chemická laboratoř i vědecké dílny. Od pondělí zůstanou brány Pevnosti uzavřeny. Nebudou v provozu expozice, nebudou se konat školní programy ani kroužky. Omezení zkomplikují i realizaci dalších projektů, které jsou zaměřené např. na vysokoškolské studenty.

I když Pevnost poznání zůstane na nějaký čas bez návštěvníků, její tým nebude zahálet. Dobu využije na výrobu nových originálních exponátů a přípravu dalších vzdělávacích programů. „Pozitivní přístup v nás přetrvává díky úžasné komunitě našich návštěvníků a zaměstnanců i stabilnímu zázemí Přírodovědecké fakulty UP, jejíž jsme součástí,“ řekl Matěj Dostálek, ředitel Pevnosti poznání. Ohledně plánovaných popularizačních akcí, jako je Pevnost duchů, Týden vědy a techniky AV ČR nebo Noc vědců, bude science centrum včas informovat na webu a sociálních sítích.

Pevnost poznání aktuálně

OTEVŘENO: Víkend 10. a 11. října, od 9 do 18 hodin – všechny čtyři expozice a planetárium

ZRUŠENO: Od pondělí 12. do 25. října: školní programy, vědecké kroužky, Dětská univerzita, Blízká setkání třetího věku (kurzy pro seniory), Muzejní noc       

Zpět