Poničené zoologické zahradě pomohli i studenti z přírodovědecké fakulty

Foto: archiv katedry ekologie a životního prostředí
čtvrtek 4. duben 2019, 13:15 – Text: Šárka Chovancová

Třicet studentů z katedry ekologie a životního prostředí přírodovědecké fakulty podalo pomocnou ruku Zoo Olomouc po nedávné vichřici Eberhard. Silný vítr v noci z 10. na 11. března v areálu zoologické zahrady na Svatém Kopečku vyvrátil a poničil na osm set stromů.

„Spolupráce s olomouckou zoologickou zahradou mi už delší dobu ležela v hlavě. Konkrétní nápad přišel po vichřici Eberhard. Když jsem se na hodinách výuky studentům zmínil, jaké škody napáchala, mile mě překvapilo, kolik se jich rozhodlo pomoci. Z původních sedmnácti se naše skupina rozrostla na třicet," uvedl Lukáš Weber z katedry ekologie a životního prostředí.

Studenti 1. až 3. ročníku pomáhali s odklízením následků vichřice poslední březnové dny. „Zahrada mobilizuje veškeré síly a snaží se o znovuvzkříšení celého areálu, proto jsme byli rádi, že pomoc nabídlo sto třicet dobrovolníků včetně třicetičlenné skupiny z katedry ekologie a životního prostředí. Všichni zúčastnění podpořili naše zahradníky v jejich zatím nekončící činnosti a snaze vrátit výběhy a areál zoologické zahrady do stavu, který bude utěšující jak pro zvířata, tak pro návštěvníky. Všem studentům děkujeme za nezištnou pomoc," řekl Pavel Javůrek ze Zoo Olomouc, který spolupráci koordinoval.

Studenti z katedry ekologie a životního prostředí přírodovědecké fakulty se zapojí i do dalších mimostudijních aktivit. „Na květen máme s olomouckou zoo domluvenou další spolupráci. Tentokrát se budeme podílet na výstavbě hmyzího hotelu, instalaci ptačích budek a opravě oplocení zahrady. Na podzim by pak mělo dojít k výsadbě dřevin. Studentům po těžké práci nabídneme občerstvení a posezení u grilu," uzavřel Lukáš Weber.