Přání rektora Univerzity Palackého k Vánocům a novému roku

Středa 21. prosinec 2022, 15:40

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

v letošním kalendáři zbývá už jen posledních pár dnů, proto mi dovolte, abych vám ze srdce popřál krásné vánoční svátky a také hodně štěstí a zdraví v novém roce.

Všechno to krásné, co máme obvykle s tímto svátečním časem spojeno, můžeme vložit do jediného slova, které je vlastně svým způsobem synonymem Vánoc. Tím slovem je setkávání. Proto bych nám všem přál, aby zvláště v této nelehké době byly naše Vánoce především o setkávání s našimi nejbližšími, o společně stráveném čase se všemi těmi, v jejichž přítomnosti se cítíme dobře a s nimiž rádi sdílíme příjemné chvíle. To je ten největší dar, který můžeme dát i dostat.

Zároveň bych také blížící se konec kalendářního roku chtěl využít jako příležitost, abych vám všem poděkoval. Univerzita Palackého si v nadcházejícím roce připomene čtyři sta padesát let své existence a společné oslavy nabídnou také řadu možností pro setkávání. Budou tak zároveň poděkováním za všechno, co pro svou univerzitu děláte. Za to, že šíříte její dobré jméno, pomáháte jí naplňovat její roli ve vzdělávání, vědě i společnosti a podílíte se na jejím utváření. Každý z těchto střípků je pro současnost i budoucnost naší alma mater důležitý a já vám za vaše přičinění upřímně děkuji.

Těším se na naše setkávání i v roce 2023.

Martin Procházka, rektor UP