Právnická fakulta má nového partnera. Generální finanční ředitelství

Děkanka se při podpisu smlouvy sešla s Miloslavem Kopřivou (vlevo), ředitelem Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, a jeho zástupcem Janem Breburdou. Foto: Eva Hrudníková
Středa 18. září 2019, 8:15 – Text: Eva Hrudníková

Právnická fakulta získala významného partnera. Děkanka Zdenka Papoušková podepsala rámcovou smlouvu o vzájemné spolupráci fakulty s Generálním finančním ředitelstvím. Podstatou dohody je spolupráce při propojování zkušeností, znalostí, kontaktů a vazeb mezi akademickou půdou a státním sektorem v oblasti finanční správy. Olomoucká fakulta je první právnickou fakultou v Česku, která takovou smlouvu s Generálním finančním ředitelstvím má.

Spolupráce obou subjektů ale není nová. „Smlouva zpečetila dosavadní neformální spolupráci a vztahy mezi naší fakultou a Finančním úřadem pro Olomoucký kraj. Vznikla spontánně a z potřeby obou stran. To, že jsme ji nakonec podepsali s vyšším subjektem, Generálním finančním ředitelstvím, je příjemný bonus,“ řekla Zdenka Papoušková, děkanka PF UP. Vzhledem k tomu, že je současně odbornicí na finanční právo a garantkou předmětů Finanční právo nebo Měnové právo, bude právě ona za fakultu spolupráci koordinovat.

Při podepisování smlouvy se sešla s Miloslavem Kopřivou, současným ředitelem Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, a jeho zástupcem Janem Breburdou, který bude kontaktní osobou pro spolupráci ze strany úřadu. „Pokud mám správné informace, tak pro Generální finanční ředitelství je to třetí podobná dohoda s vysokou školou a vůbec první s právnickou fakultou. Ta nejužší a přímá spolupráce bude samozřejmě s Finančním úřadem pro Olomoucký kraj. Jsme rádi, že budeme moci přispět ke zlepšování úrovně absolventů právnické fakulty a ke zvýšení atraktivity jejich budoucího uplatnění ve státním sektoru. Smlouva je pro obě strany velmi výhodná,“ dodal Miloslav Kopřiva.

Podstatou spolupráce budou hlavně praxe studentů na finančním úřadě, možnost konzultace témat bakalářských, diplomových a disertačních prací nebo také zapojení odborníků z praxe, z finančního úřadu, do výuky na fakultě.

Dohodu o spolupráci, jejímž předmětem jsou praxe studentů, má právnická fakulta již uzavřenou například s Charitou Olomouc. Podepsaná byla vloni.