Právnická fakulta připravuje první stříbrnou promoci, zve absolventy z let 1996 a 1997

Absolventi se sejdou na fakultě v polovině října. Repro: PF UP
Pondělí 18. červenec 2022, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Právnická fakulta připravuje premiérovou stříbrnou promoci. Slavnostní akt si v polovině října po pětadvaceti letech zopakují absolventi z roku 1996 a 1997, kteří jako první úspěšně zakončili studium na obnovené fakultě. Historicky první stříbrná promoce uzavře sérii akcí a aktivit, které připomínaly 30. výročí obnovení olomouckých práv.

Právnická fakulta se tak přidá ke „starším“ fakultám UP, které stříbrné, zlaté či dokonce diamantové promoce pořádají tradičně. Původně se stříbrná promoce prvního absolventského ročníku právnické fakulty měla konat již vloni. „Epidemie covidu-19 překazila naše plány, proto letos spojujeme dva absolventské ročníky,“ vysvětlila Renáta Šínová, proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost.

Fakulta nyní aktualizuje databázi svých absolventů a rozesílá pozvánky. „Cenný je pro nás každý kontakt. Dohledat aktuální adresu, e-mailový či telefonický kontakt je mnohdy detektivní práce. Budeme rádi, pokud se nám absolventi, které se nám nepodařilo oslovit, sami ozvou,“ vysvětlila proděkanka Renáta Šínová.

Stříbrná promoce se týká zhruba 120 absolventů. „Rádi bychom jim umožnili setkání se spolužáky, ukázali jim, jak se fakulta proměnila, a hlavně navázali s nimi užší spojení. Stříbrné promoce začneme pořádat pravidelně,“ dodala Renáta Šínová.

Fakulta prosí všechny absolventy z let 1996 a 1997 o registraci prostřednictvím jednoduchého formuláře. Zaregistrovaní obdrží organizační pokyny ke stříbrné promoci v září na svou e-mailovou adresu. „O registraci žádáme i ty, kteří se promoce nezúčastní. Pomohou nám aktualizovat evidenci absolventů pro případ budoucí možné spolupráce, pořádání dalších absolventských setkání či jiných fakultních akcí,“ uvedla Renáta Šínová.

Setkání absolventů se uskuteční v sobotu 15. října přímo na fakultě. Na programu bude kromě promoce také slavnostní přípitek, raut, setkání se zástupci fakulty a vyučujícími, i těch z 90. let, anebo prohlídka fakulty.

Stříbrná promoce PF UP
pro absolventy z let 1996 a 1997