Právnická fakulta získala cennou akreditaci. Může udělovat i titul profesor v oboru občanské právo

Novou akreditaci získala fakulta na deset let. Foto: Archiv PF UP
Úterý 3. září 2019, 11:00

Skvělá zpráva pro právnickou fakultu přišla z Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství. Fakulta získala akreditaci pro habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem v oboru občanské právo. Titul profesor bude moci fakulta udělovat vůbec poprvé ve své novodobé historii.

Právnická fakulta podala žádost o akreditaci již v listopadu loňského roku. „Rada Národního akreditačního úřadu o naší žádosti rozhodla až nyní. Prodlevu způsobily organizační důvody na straně úřadu. Akreditaci máme udělenou na deset let. Rozhodnutí nabyde právní moci patnáctého září,“ vysvětlila Blanka Vítová, proděkanka pro vědu a výzkum.

Zatímco habilitační řízení v oboru občanské právo právnická fakulta uskutečňuje již čtyři roky, možnost udělovat titul profesor je úplnou novinkou. „Celá úspěšná akreditace je výsledkem spolupráce vedení fakulty a katedry soukromého práva a civilního procesu. Vnímám ji jako důležité potvrzení a uznání rostoucích kvalit naší fakulty. Dosáhli jsme dalšího vysokého cíle, jsem hrdá na své kolegy,“ neskrývala radost děkanka Zdenka Papoušková.

Právnická fakulta získala akreditaci pro habilitační řízení v oboru občanské právo poprvé na podzim roku 2014. Od té doby udělila titul docent třem uchazečům.