Právnickou fakultu bude v Akademickém senátu UP zastupovat Kateřina Kaprálová

Kateřina Kaprálová je studentkou 5. ročníku programu Právo a právní věda.
Foto: KK
Úterý 11. říjen 2022, 15:00 – Text: Eva Hrudníková

Akademická obec právnické fakulty vybrala studenta, který ji bude zastupovat v Akademickém senátu UP. Nejvíce hlasů v doplňovacích volbách získala Kateřina Kaprálová, studentka 5. ročníku programu Právo a právní věda. Mandát nově zvolené senátorky potrvá do konce září 2023, kdy končí funkční období současného senátu.

Doplňovací volby se na právnické fakultě konaly ve dnech 4. až 10. října, akademici a studenti hlasovali elektronicky. O hlasy voličů usilovalo pět kandidátů. „Odevzdáno bylo celkem 359 elektronických hlasů. Všechny byly platné. Volební účast přesáhla devatenáct procent,“ shrnula Kamila Bubelová, předsedkyně dílčí volební komise. Podle usnesení dílčí komise proběhly volby řádně, v souladu s Volebním řádem Akademického senátu UP a není důvod k jejich opakování.

Kateřinu Kaprálovou vítězství potěšilo. Novou funkci vnímá jako výzvu a současně jako závazek. „Jsem ráda, že i přes tak silnou konkurenci se mi podařilo získat nejvíce hlasů. Předně bych chtěla poděkovat všem, kteří se na mém zvolení podíleli. Věřím, že budu fakultu ve studentské kurii zastupovat tak, abych důvěru mi svěřenou nezklamala. Ráda bych se podílela na tom, aby za rok byla univerzita o něco lepším místem ke studiu, než je dnes,“ řekla nová senátorka.

Rozdíly v počtu získaných hlasů mezi kandidáty byly minimální. Kateřina Kaprálová získala 80 hlasů, druhý Vojtěch Kalmár, student 4. ročníku programu Právo a právní věda, posbíral 78 hlasů. Pro třetí v pořadí Nelu Přadkovou hlasovalo 76 voličů.

Mandát studentského senátora za právnickou fakultu se uvolnil poté, co rezignoval senátor Marek Stratilík. Každá fakulta je v Akademickém senátu UP zastoupena jedním senátorem z řad studentů a dvěma z řad akademických pracovníků. Za právnickou fakultu jsou to Klára Hamuľáková a Veronika Tomoszková.

Pořadí kandidátů podle počtu získaných hlasů

1. Bc. Kateřina Kaprálová | 80 hlasů
  2. Vojtěch Kalmár* | 78 hlasů