Představte své projekty na Hackathonu! Mohou zlepšit život ve městě

Grafika: Tomáš Motal, Jakub Koníček.
Středa 20. září 2023, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

Máte zajímavé nápady a chuť pracovat na nových projektech? Zapojte se do třídenního Hackathonu, který od 20. do 22. října pořádá katedra geoinformatiky  Přírodovědecké fakulty UP, Olomoucký kraj, město Olomouc a Inovační centrum Olomouckého kraje. Registrace probíhá prostřednictvím webových stránek do 6. října. Vítěze soutěže čekají finanční odměny, vzdělávací a mentorské vouchery i věcné ceny.

Soutěžící si mohou vybrat ze čtyř témat: Energetická spotřeba Univerzity Palackého v Olomouci, Optimalizace cyklotras města Olomouc, Obce Olomouckého kraje – kde žít, kde investovat?, Atraktivita Olomouckého kraje v oblasti vědy, výzkumu a inovací.

„Organizací tohoto projektu si z pohledu univerzity slibujeme především propojení studentů s praxí, kde uplatní hlavně své nabyté znalosti z výuky. Kromě toho jim odborní mentoři a tematicky zaměřené přednášky mohou pomoci překonat prvotní úskalí rozbíhajících se projektů,“ uvedl jeden z organizátorů Hackathonu Jakub Koníček z katedry geoinformatiky.

Hackathon je 48hodinová akce, během které jednotliví účastníci nebo týmy navrhnou, vytvoří a následně prezentují vlastní řešení. „Originální nápady a inovativní řešení. Právě tyto výstupy můžeme následně využít jako podněty pro zlepšení života ve městě. Ať už to bude aplikace, projekt, model, analýza nebo mapa. V našem případě poskytneme rámci Hackathonu účastníkům přístup k unikátním datovým sadám, které mohou využít při práci na inovačním projektu pro optimalizaci cyklotras ve městě,“ potvrdil za město Olomouc náměstek primátora pro oblast informatiky a Smart City Tomáš Pejpek.

Součástí akce bude série přednášek, které mají inspirovat všechny účastníky. „Vystoupí například Jakub Havlín, Petr Kubečka, Radim Drgáč s přednáškou Business, Udržitelnost v praxi představí Zuzana Huňková a Start up Tomáš Dostál s Martinem Markem,“ doplnil Jaroslav Burian z katedry geoinformatiky.