Připravit studenty na zahájení studia na vysoké škole bylo cílem Seznamováku UP

Foto: archiv Seznamováku UP
Neděle 22. září 2019, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

Čtyři stovky studentů využily příležitost seznámit se s novými spolužáky i s nejrůznějšími užitečnými informacemi z univerzitního prostředí a zúčastnily se akce nazvané Seznamovák UP. Ve dvou turnusech ho v mohelnickém MoravaCampu uspořádal spolek Studentlife.

„Seznamovák UP každoročně pořádáme pro všechny studenty, kteří se chtějí před nástupem na vysokou školu dozvědět všechny důležité informace a tipy pro úspěšné studium. Letos nás poprvé navštívili zástupci Správy kolejí a menz, kteří studentům popsali život na kolejích a seznámili je s možnostmi stravování v menzách. Zástupci Vydavatelství UP jim pak v rámci workshopu umožnili vytvoření diáře s vlastní vazbou,“ uvedl Jakub Žák, student aplikované informatiky přírodovědecké fakulty, který byl součástí organizačního týmu.

Noví studenti se dozvěděli informace i o využití informačních technologií na univerzitě, o přihlašování do Portálu UP a STAGu, o připojení k bezdrátovým sítím nebo o programu ERASMUS, který podporuje zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Kromě toho mohli účastníci vybírat z bohaté nabídky doprovodného programu. Připraveny byly teambuildingové aktivity, workshopy, netradiční sporty i hry. „Seznamovák UP mě velmi příjemně překvapil. Líbil se mi způsob, jakým jsme se seznamovali, ať už pomocí zábavných her nebo večerních akcí. Za mě povedená akce v příjemném prostředí, které nemám co vytknout. Instruktoři zvládli svou práci na jedničku,“ řekl Jonáš Meixner, student prvního ročníku oboru Ekologie a životního prostředí.

O účastníky Seznamováku UP se starala téměř dvacítka instruktorů. Celkově se ho zúčastnilo 400 studentů, z toho 110 z přírodovědecké fakulty. Symbolickou tečkou za touto akcí bude závěrečná after párty, která se uskuteční 24. září ve Varně.