Přírodovědecká fakulta hostila krajská kola soutěže EUROREBUS

Foto: Vít Voženílek
čtvrtek 2. květen 2019, 15:00 – Text: Šárka Chovancová

Přes šest stovek žáků a studentů se zúčastnilo tří moravských krajských kol 24. ročníku celostátní vědomostní soutěže EUROREBUS. Soutěžní klání, které je určeno pro základní a střední školy, se uskutečnilo v prostorách přírodovědecké fakulty pod záštitou katedry geoinformatiky.

Žáci a studenti na krajská kola vědomostní soutěže přijeli v doprovodu učitelů i rodičů. „Tato soutěž funguje už čtyřiadvacet let a je určena všem od žáků šestých tříd až po maturitní ročníky. Účastníci předvádějí své znalosti z předmětů jako jsou zeměpis, přírodopis, chemie, fyzika, dějepis a výchova k občanství. Na soutěži je nejkrásnější, že funguje spontánně na zájmu žáků a vyučujících. Těší nás, že za ty roky zájem o soutěž neklesá. Naopak, začátkem školního roku se hlásí přes 25 tisíc žáků z celé republiky," uvedl ředitel Daniel Kozák.

Soutěž EUROREBUS probíhá během celého školního roku. „Viděl jsem radost i zájem soutěžících řešit úlohy a při bouřlivých diskuzích hledat nad mapami v atlasu," řekl Vít Voženílek, vedoucí katedry geoinformatiky. Krajského kola se na přírodovědecké fakultě zúčastnil i Petr Hodinský z Gymnázia v Židlochovicích. „Pokusíme se umístit na co nejlepším místě. V loňském roce jsme skončili čtvrtí v krajském kole a osmí v celostátním finále."

Soutěž probíhá po dobu celého školního roku, celostátní finále se uskuteční začátkem června. Škola, jejíž třídy si v průběhu soutěže povedou nejlépe, získává putovní Pohár EUROREBUS, zástupci vítězných tříd ve všech věkových kategoriích získají účast v Expedici po Evropě. Výsledky všech krajských kol najdete zde.