Přírodovědecká fakulta má další stříbrné absolventy

Stříbrní absolventi převzali diplomy znovu po 25 letech.
Foto: Václav Šanovec
Neděle 5. listopad 2017, 8:00 – Text: Martina Šaradínová

Stříbrnými absolventy se v sobotu oficiálně stalo zhruba osm desítek účastníků stříbrné promoce na přírodovědecké fakultě. Promoční slib složili znovu po 25 letech, studium ukončili v roce 1992. Po slavnostním aktu se mohli seznámit se současným stavem a úspěchy fakulty jak formou prezentace, tak při prohlídce hlavní budovy.

„Stříbrnou promocí vyjadřujeme našim absolventům úctu. Víme, že se úspěšně uplatnili v praxi a jsme rádi, že na svoji alma mater nezapomněli. Těší nás, že využili této příležitosti potkat se svými bývalými spolužáky,“ uvedl promotor promoce a proděkan fakulty Zdeněk Hradil.

V roli stříbrného absolventa se ocitlo i několik stávajících členů akademické obce fakulty včetně Lukáše Richterka z katedry experimentální fyziky. Potvrdil, že ačkoliv prostředí dobře zná, slavnostní atmosféru prožíval obdobně jako ostatní. „Myslím si, že promoce byla pro všechny příjemná. My se sice scházíme se spolužáky pravidelně, ale takový slavnostní okamžik nezažívá člověk každý den. Je to něco výjimečného,“ řekl.

Se svými příteli ze studentských let se pravidelně schází také Eva Goláňová z Valašského Meziříčí. Přesto si ani ona nenechala stříbrnou promoci ujít. „Na léta strávená na přírodovědecké fakultě ráda vzpomínám, určitě patří k nejhezčím. Promoce se mi moc líbila, bylo fajn, že nebyla úplně formální, akademičtí hodnostáři byli velmi příjemní. Jsem ráda, že jsem přijela, i když s bývalými spolužáky jsme v pravidelném kontaktu a vidíme se často,“ uvedla absolventka oboru Matematika-zeměpis.

Stříbrnou promoci pořádala fakulta již podeváté, první se konala v roce 2009. Dne 24. listopadu se na přírodovědecké fakultě sejdou také zlatí absolventi a poprvé se uskuteční diamantová promoce. Zúčastní se jí vůbec první absolventi fakulty, kteří promovali před 60 lety.