Přírodovědecká fakulta pořádá tradiční vánoční sbírku pro děti z Klokánku

Repro: Žurnál UP
Neděle 24. listopad 2019, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

S blížícími se Vánocemi můžete udělat radost některému z dětí z olomouckého Klokánku, zařízení Fondu ohrožených dětí. Přírodovědecká fakulta pod záštitou děkana Martina Kubaly od 25. listopadu do 13. prosince pořádá už po jedenácté vánoční sbírku nazvanou Příroda dětem z Klokánku.

„Mám velkou radost, že pan děkan již tradičně podpořil konání vánoční sbírky. Každý rok se v tomto čase setkávám s vedením Klokánku v Olomouci a zjišťuji, čím bychom mohli dětem a tetám zpříjemnit vánoční svátky a jakými hmotnými dary lze pomoci v jejich běžném životě. V letošním roce mohou všichni, kteří se do sbírky zapojí, darovat hračky a společenské hry, školní a výtvarné potřeby nebo kosmetiku pro starší dívky a kluky. Z praktických dárků jsou to jízdenky na MHD v hodnotě 7 a 14 Kč, prací gely či tablety do myčky, nejmenší děti využijí plenky velikosti 4. Nově mohou zaměstnanci a studenti přírodovědecké fakulty přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet Klokánku v Olomouci s číslem 2501674563/2010, kde uvidí darovanou částku za naše pracoviště,“ uvedla organizátorka sbírky Martina Oulehlová.

Dárky mohou zájemci přinést na vrátnici v přízemí hlavní budovy fakulty, v Olomouci – Holici na katedře botaniky nebo je mohou zanechat v řídícím úseku Centra regionu Haná. Děkan Martin Kubala pak sbírku dárků osobně předá vedoucí olomouckého Klokánku Šárce Kupčákové v pátek 13. prosince. „Děti, kterým osud nedopřál možnost vyrůstat v úplné rodině, si naši pomoc zaslouží. Naše vánoční sbírka přispěje k tomu, aby i ony mohly prožít pěkné vánoční svátky. Předem děkuji všem dárcům,“ řekl děkan.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud není situace vyřešená. Za ohrožené dítě považujeme v souladu s mezinárodními i českými právními normami takové dítě, jež je ohroženo týráním, zneužíváním či zanedbáváním. Pomoc jakkoli ohroženým dětem je stěžejní činností Fondu ohrožených dětí.