Punčování s FTK na podporu rané péče ovládlo náměstí

Fotogalerie: Martin Višňa
Středa 29. listopad 2017, 8:00 – Text: Martin Višňa

Fantastických 92 727 korun. Tolik utržila fakulta tělesné kultury na stánku Dobrého místa pro život prodejem punče na podporu olomouckého Střediska rané péče. Studenti a zaměstnanci fakulty a jejich přátelé opět po roce doslova ovládli večerní dění na vánočních trzích na Horním náměstí.

Lidé z fakulty byli na náměstí vidět již od dopoledne, kdy členové Centra APA u stánku připravili aktivity pro seniory, po obědě se zase zaměřili na rodiny s dětmi. Zájemci si mohli zahrát některé hry anebo si zazpívat u kytary. S blížícím se večerem začal dav u stánku houstnout a na celém náměstí záhy nebylo většího shromáždění. O dobrou náladu se zpoza prodejního pultu starali jak pracovníci a studenti spojení s aplikovanými pohybovými aktivitami, tak téměř celé vedení fakulty a předvánoční atmosféru podpořily mimo jiné koledy v podání Olomouckých trubačů.

Punče se v pěti várnicích často nestihly pořádně prohřát, jak rychle mizely, tržba nakonec převýšila loňský výdělek o více než jedenáct tisíc. „Povedlo se překonat nepřekonatelné. Rád bych řekl, že jsme dosáhli vrcholu, ale při pohledu na vzrůstající křivku apetitu našich studentů, kolegů a dalších přátel se až tají dech. Jelikož ani skok Boba Beamona nezůstal nepřekonaný, tak ani letos dosažená částka nemusí být v příštích letech konečná,“ komentoval výkon vedoucí Centra APA Ondřej Ješina.

„Obrovské díky patří všem konzumentům i prodávajícím. Jsem moc rád, že si pracovníci naší fakulty tuto akci skutečně velmi oblíbili a dobrou náladu šířili po celý večer. Mimořádné poděkování patří Danovi Mikeškovi za to, jak organizačně drží tuto akci na svých bedrech,“ dodal Ješina.

Výtěžek z prodeje punče podpoří Středisko rané péče Olomouce, které pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. „Moc a moc děkujeme! Byl to s vámi jako vždy obrovský zážitek a z výdělku, který po odečtu nákladů činí bezmála 56 tisíc, jdeme do kolen,“ reagovali zástupci střediska na konečné cifry.

Prodejci v čepicích APA z fakulty tělesné kultury jsou pravidelnými aktéry punčování na benefičním stánku organizace Dobré místo pro život od roku 2012 a díky tomu, že jsou mezi nimi činorodí lidé a že se z původní záležitosti katedry aplikovaných pohybových aktivit stala celofakultní událost, patří k těm vůbec nejúspěšnějším.