Radost z pohybu láká na podzimní výlety i pravidelné běhání

Třetí ročník série pěších výletů Větrání zahájí táborák na Velkém Kosíři.
Foto: Martin Višňa
Sobota 1. říjen 2016, 10:00 – Text: Martin Višňa

Se začátkem zimního semestru se do terénu vracejí aktivity pod hlavičkou Radosti z pohybu, webu, který vzniká na fakultě tělesné kultury. Studenti a zaměstnanci univerzity, ale i zájemci z řad veřejnosti se mohou pravidelně účastnit běžeckých tréninků Jogito ergo sum, do konce roku je také v plánu osmička výletů Větrání.  

Příznivci běhu, kteří neradi běhají sami, mohou každou středu vyrazit na atletický stadion na třídě 17. listopadu, kde se vždy v 18 hodin scházejí účastníci tréninků Jogito ergo sum.

„Jejich náplň je proměnlivá. Běžci se mohou těšit jednou na rychlé úseky na dráze, jindy na výběhy schodů, vždy je součástí úvodní rozběh a atletická abeceda. Tréninky vedou zkušení běžci, začátečníci se ale nemusí bát přijít, program se jejich výkonnosti může přizpůsobit,“ uvedl koordinátor PR aktivit fakulty tělesné kultury Daniel Mikeška.

Zatímco běžci se budou pohybovat zejména v okolí atletického stadionu a v olomouckých parcích, účastníci pěších výletů Větrání během podzimu poznají zajímavá místa nejen v Olomouckém kraji.

„Třetí ročník výletování s Radostí z pohybu zahájí v sobotu 8. října pohodový výstup na Velký Kosíř s táborákem. Dále je v plánu cesta do Račího údolí v Rychlebských horách ke známé tančírně, do Štramberka nebo do Města Libavé, těsně před Silvestrem mohou turisté vystoupat na Venušinu sopku u Bruntálu. Některé výlety jsou přitom vhodné i pro děti,“ vyjmenoval Mikeška.

Informace ke všem akcím Radosti z pohybu mohou zájemci najít na jejím webu ZDE nebo na facebookové stránce ZDE.  

Zpět