Rektor jmenoval Josefa Zadražila děkanem lékařské fakulty

Nový děkan LF UP Josef Zadražil (vpravo) převzal z rukou rektora jmenovací dekret.
Foto: Martin Višňa
Středa 29. květen 2019, 8:00 – Text: Martin Višňa

Rektor Jaroslav Miller předal jmenovací dekret novému děkanovi lékařské fakulty Josefu Zadražilovi, který se vedení fakulty ujme 1. června. Ve funkci vystřídá Milana Koláře, jenž stál v čele fakulty po dvě funkční období od roku 2011.

„Udělal jsi hodně práce a zůstal přitom oblíbený, to je obdivuhodné. Lékařská fakulta je na špici, patří k těm nejlepším v České republice, ať už z pedagogického či vědeckého pohledu. A to je skutečně velký počin, za který ti děkuji,“ nešetřil chválou Jaroslav Miller na adresu končícího děkana. „Je to kolektivní dílo nás všech, i celého rektorátu,“ podotkl Milan Kolář.

Novému děkanovi Josefu Zadražilovi rektor při předání jmenovacího dekretu poblahopřál a nabídl pomoc, kdykoliv ji bude během výkonu funkce potřebovat. „Poznal jsem tě jako skvělého člověka, solidního, slušného a dobrosrdečného, který je otevřený konsensu a kompromisu. A kompromis je něco, co vyřeší spoustu problémů,“ připomněl rektor.

„Nebudu to mít po takovém silném děkanovi, jako byl Milan Kolář, jednoduché. Ale on bude mým statutárním zástupcem a o to se nám lépe bude pracovat. Chtěl bych ujistit, že udělám vše pro to, abychom nastoupený kurz udrželi a dále rozvíjeli, aby atmosféra na lékařské fakultě byla přátelská a tvořivá a abychom se vyhnuli nedorozuměním, která mohou nastat,“ přislíbil Josef Zadražil.

Nového děkana lékařská fakulta volila v listopadu loňského roku. Nefrolog a přednosta III. interní kliniky LF UP a FNOL Josef Zadražil ve volbě zvítězil, když pro něj hlasovalo 19 z 36 členů fakultního akademického senátu. Fakultu povede po následující čtyři roky, do 31. května 2023.

V uplynulých měsících již Josef Zadražil absolvoval porady vedení fakulty i porady děkanů s rektorem a průběžně se tak seznamoval s agendou, která ho jako děkana od 1. června čeká. Jedním z jeho prvních kroků ve funkci bude jmenování proděkanů, které představí na zasedání Akademického senátu LF UP v úterý 4. června.