Rektor jmenoval Václava Stehlíka děkanem právnické fakulty

Václav Stehlík (uprostřed) převzal jmenovací dekret z rukou rektora v jeho pracovně. Foto: Eva Hrudníková
Pondělí 20. leden 2020, 14:00 – Text: Eva Hrudníková

Rektor Jaroslav Miller předal dnes dopoledne jmenovací dekret novému děkanovi právnické fakulty Václavu Stehlíkovi. Dosavadní vedoucí katedry mezinárodního a evropského práva se ujme funkce 23. ledna. Ve vedení fakulty vystřídá Zdenku Papouškovou.

„Jsem potěšen, že jste byl zvolen děkanem právnické fakulty na příští čtyři roky. Předchází vás dobrá reputace, jste respektovaný ve vědeckých kruzích. Těším se na spolupráci s vámi, která bude zahrnovat příjemné a bohužel i ty méně příjemné věci, ale to už je život,“ řekl rektor novému děkanovi s tím, že z právnické fakulty má v posledních letech radost. „Mám pocit, že se ubírá dobrým směrem. Doufám, že nastevené tempo a směr budou pod vaším vedením udrženy.“

Předávání dekretu se účastnili kancléř Rostislav Hladký a Michal Bartoň, předseda Akademického senátu PF UP. Tomu rektor poděkoval za hladký a důstojný průběh podzimních děkanských voleb.

Jedním z prvních úkolů Václava Stehlíka ve funkci bude jmenování proděkanů, které představí na zasedání fakultního senátu v pondělí 27. ledna. „V nejužším vedení fakulty bude se mnou šest proděkanů. Někteří budou ve svých funkcích pokračovat,“ naznačil nový děkan. Tuto informaci ocenil i rektor. „O kolezích, kteří budou ve funkcích pokračovat, mám velmi vysoké mínění. Udělali kus práce.“

Nového děkana právnická fakulta volila v říjnu loňského roku. Pro Václava Stehlíka hlasovalo devět z patnácti členů fakultního akademického senátu. Senátoři vybírali mezi ním a děkankou Zdenkou Papouškovou.

Václav Stehlík povede fakultu čtyři roky, do 22. ledna 2024. Je v pořadí šestým děkanem, který bude stát v čele právnické fakulty od jejího znovuobnovení v roce 1991. Před ním fakultu řídili Miroslav Liberda, Jiří Blažek, Michal Malacka, Milana Hrušáková a Zdenka Papoušková.