Rektor UP vítá absolventy: Díky, že jste tady

sobota 8. září 2018, 6:00

Milé absolventky, milí absolventi,

vítám vás v Olomouci. Jsem nesmírně rád, že jste přijali naše pozvání a přijeli na v pořadí už třetí velké setkání s absolventy Univerzity Palackého.

Vás, naše absolventy a absolventky, považujeme za nedílnou část akademické obce. Univerzitu totiž netvoří jen stávající studenti a studentky, vědci, učitelé, akademici a všichni ostatní nezbytní zaměstnanci. Dobrou a slušnou univerzitu tvoří i její absolventi a absolventky.  Péče o vás je proto jednou z priorit Univerzity Palackého. Víme, že jste součástí naší identity a nezapomínáme na to.

Je mi líto, že dnes s vámi nemohu být. Pracovní povinnosti mne v tuto dobu zavedly do zahraničí. Doufám ale, že si dnešek užijete, pobavíte se a potkáte spolužáky i pedagogy, s nimiž vás jistě pojí mnoho vzpomínek.

Přijměte také, prosím, naše pozvání k prohlídce Univerzity Palackého. Věřím, že budete mile překvapeni, jak naši univerzitu rozvíjíme a zvelebujeme.

Milé absolventky a milí absolventi, přeji vám všem hezký pobyt v Olomouci a na Univerzitě Palackého.

Jaroslav Miller

rektor UP