Senát filozofické fakulty vyhlásil volby

Ilustrační foto: Milada Hronová
Pátek 3. leden 2020, 8:00 – Text: Milada Hronová

Filozofická fakulta chystá volby. Akademici a studenti budou volit nové senátory do fakultního senátu, poté i do senátu Univerzity Palackého. Zároveň zvolí nového veřejného ochránce práv studentů.

Jednomyslný souhlas vyjádřil Akademický senát filozofické fakulty s tím, aby se volby do tohoto grémia uskutečnily od čtvrtka 27. února do úterý 3. března v elektronické podobě, ve středu 4. března bude přístupné prezenční hlasování. Zároveň vyzval členy akademické obce filozofické fakulty, aby návrhy na kandidáty do AS FF UP podávali od 27. ledna do 11. února do 18 hodin k rukám předsedy volební komise.

Plným počtem hlasů AS FF odsouhlasil také termín voleb do Akademického senátu Univerzity Palackého. Na FF se uskuteční od středy 25. března do úterý 31. března.

Filozofická fakulta vyhlásila volby podle původního Volebního řádu, neboť nový předpis dosud AS UP fakultě neschválil, což znamená minimální čas na volební kampaň.

Společně s volbami do AS UP vyhlásili senátoři filozofické fakulty i termín voleb ochránce práv vysokoškolských studentů na filozofické fakultě,  ombudstmana/ombudsmanky FF UP, a to od středy 25. do úterý 31. března.

Během jednání AS FF schválil i podmínky přijímacího řízení v akademickém roce 2019/2020 ve znění, v jakém byly předloženy děkanem FF a také novelu Volebního řádu tak, jak byla předložena.

Informace k volbám mohou voliči nalézt ZDE. 

Zpět