Senátoři FZV v říjnu zvolí nového děkana

Ilustrační foto: Martin Višňa
Pondělí 26. srpen 2019, 7:59 – Text: Martin Višňa

Akademický senát fakulty zdravotnických věd vyhlásil řízení o návrhu na jmenování děkanem fakulty pro funkční období 2019–2023. Volba nástupce současného děkana Jaroslava Vomáčky se uskuteční 10. října, kandidáty lze navrhovat do 19. září.

„Právo podat návrh na kandidáta na funkci děkana má každý člen akademické obce fakulty. Návrh musí být podán předsedovi zvláštní volební komise Miroslavu Kopeckému z Ústavu pro studium odborných předmětů a praktických dovedností písemně, nejlépe s využitím formuláře dostupného na úřední desce fakulty,“ uvedl předseda senátu Lukáš Merz.

Navržení kandidáti se následně představí na shromáždění akademické obce fakulty, které je naplánováno na 30. září od 12:30. O tom, kdo převezme vedení fakulty pro následující čtyři roky, se rozhodne na zasedání fakultního akademického senátu 10. října po 13. hodině. Podrobné informace k děkanské volbě jsou k dispozici na této stránce

Současný děkan Jaroslav Vomáčka oznámil záměr opustit děkanský post na červnovém zasedání fakultního akademického senátu, mimo jiné kvůli odchodu do penze a zdravotním problémům. Jaroslav Vomáčka stojí v čele fakulty od roku 2013, své druhé funkční období zahájil v březnu 2017.

Vedle hlasování o novém děkanovi čekají fakultu zdravotnických věd zkraje nového akademického roku ještě jedny volby. V doplňovacích volbách ve dnech 19. a 20. září bude vybrán zástupce fakulty v Akademickém senátu UP, který nahradí dosavadní senátorku Anitu Můčkovou. Ta ukončila v červnu pracovní poměr na fakultě, a tudíž její senátorský mandát zanikl. Další informace k doplňovacím volbám jsou dostupné zde