Seznamovák UP byl skvělou příležitostí k navázání nových přátelství

Seznamovák UP 2018
Foto: Tomáš Gerlich
neděle 23. září 2018, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

Zjednodušit a zpříjemnit přechod studentů ze středoškolského prostředí na vysokou školu si dali za úkol organizátoři akce Seznamovák UP, kterou v první polovině září uspořádal spolek Studentlife. Během dvou turnusů se nově příchozí studenti seznámili například s fungováním kreditového systému, STAGu, kolejí a menz či stipendii.

Letošní sedmý ročník se uskutečnil od 5. do 13. září v rekreačním středisku poblíž Náměště nad Oslavou. „Vstup na vysokou školu je pro mnohé krokem do neznáma, proto se snažíme studenty seznámit s chodem fakulty a ulehčit jim začátek studia. Je to také skvělá příležitost k navázání nových přátelství, která často přetrvávají po celou dobu studia," uvedl Jakub Žák, student aplikované informatiky přírodovědecké fakulty, který byl součástí realizačního týmu.

Každý z účastníků si z bohatého programu mohl vybrat to, co ho nejvíce zajímá a baví. Připraveny byly přednášky související se studiem a životem v Olomouci, informace o stipendiích, zahraničních výjezdech, knihovnách nebo tvorbě seminárních prací a prezentací. Studenti se mohli zúčastnit také zahajovací retro párty, hospodského kvízu nebo táboráků.

„O Seznamováku UP jsem se dozvěděla z Facebooku. Nejvíce mě z nabízeného programu zaujaly přednášky, které mi pomohou zorientovat se ve vysokoškolském světě a také to, že se na takové akci dá seznámit se spoustou nových, starších a zkušenějších studentů univerzity. Akce splnila má očekávání, dozvěděla jsem se vše, co jsem potřebovala. Vyhovovalo mi, že veškeré aktivity byly dobrovolné a mohla jsem si vybrat, čeho se zúčastním," prozradila studentka aplikované informatiky Apolena Holcová.

Mezi nejvyhledávanější aktivity každoročně patří teambuildingové hry, tradiční i netradiční sportovní aktivity a turnaje. "Akci se snažíme každý rok vylepšovat a posouvat. Letos byly nejvýraznějšími novinkami vratné nápojové kelímky, díky kterým o něco méně znečišťujeme životní prostředí nebo nové moderní webové stránky a informační systém, který je možné používat na mobilních telefonech," doplnil Jakub Žák.

O účastníky Seznamováku UP se po celou dobu staralo čtrnáct instruktorů z Univerzity Palackého. Celkově se ho zúčastnilo 423 studentů, z toho 136 z přírodovědecké fakulty. Závěrečná after párty Seznamováku UP, která je určena pro všechny účastníky, studenty a jejich přátele, se uskuteční 25. září ve Varně.