Školení poradí, jak využít výsledky výzkumu v praxi

Ilustrační foto: VTP UP
Sobota 7. září 2019, 8:00 – Text: Martina Novotná

Vědeckotechnický park UP zahajuje v novém akademickém roce pravidelná školení v oblasti komercializace. Určena jsou jak pro stávající, tak především pro nové zaměstnance, kteří se věnují vědě a výzkumu a studentům doktorského studia na Univerzitě Palackého.

„Zájemce se dozví, jak ochránit svůj výsledek práce proti zneužití, jak postupovat v souladu s předpisy univerzity a českými zákony, jak získat peníze na další rozvoj své práce nebo jak převést výsledek výzkumu a vývoje do praxe,“ uvedl Filip Auinger, lektor kurzu. „Účastníky také provedeme procesem komercializace a jeho možnostmi. Školení bude probíhat dvakrát ročně, vždy v říjnu a únoru ve Vědeckotechnickém parku UP. V případě většího zájmu lze kurz uspořádat i v jiném termínu či na jiné fakultě UP,“ dodal lektor.

Nabídkou pravidelného školení univerzita reaguje na potřebu zajištění znalostí jejích zaměstnanců a doktorandů, kteří pracují na vědeckovýzkumných úkolech, v oblasti ochrany duševního vlastnictví a komercializace výsledků vědy a výzkumu. Neznalost legislativy, norem i předpisů totiž může ohrozit výsledky vědecké práce a mít i negativní finanční dopady.

Konzultace a školení zajišťuje Vědeckotechnický park UP. Platnost školení je pro zaměstnance bez omezení, studentům školení platí po dobu jejich postgraduálního studia a je zdarma. Aktuální termín školení je 16. října 2019, přihlásit se lze na stránkách VTP UP.