Spolupráce s Floridou

Foto: Vojtěch Duda
Středa 7. září 2022, 12:00 – Text: (ipu)

Nové možnosti spolupráce v oblasti vzdělávání a bádání nabízí smlouva, kterou uzavřela Univerzita Palackého s University of Florida. Obě školy se mj. dohodly na vzájemných výměnných pobytech studentů i zaměstnanců, stejně tak chtějí participovat na různých výzkumných a vědeckých projektech, konferencích a seminářích. Za americkou stranu podepsali v Olomouci dohodu zástupci vedení University of Florida Scott Angle a Jack Rechcigl. „Jsem velmi rád, že jsem mohl kolegy z floridské univerzity přivítat v Olomouci. University of Florida je dalším z inspirativních partnerů, kteří rozšiřují možnosti dalšího profesního růstů našich studentů i zaměstnanců,“ uvedl rektor UP Martin Procházka. Spolu s ním se jednání zúčastnili i prorektoři Lucie Plíhalová a Jiří Stavovčík, vedoucí odboru internacionalizace Dalibor Mikuláš a vedoucí oddělení pro partnerství Tereza Kalousková.