Sportovci poměří síly na akademických hrách, přihlaste se do reprezentace

Ilustrační foto: Martin Višňa
pátek 10. květen 2019, 13:00 – Text: Martin Višňa

Loňské čtvrté místo bude obhajovat Univerzita Palackého na Českých akademických hrách, které se konají ve dnech 23.–28. června v Brně. Ve třiadvaceti sportech se o medaile utká na dva tisíce studentů z českých vysokých a vyšších odborných škol. Přihlašování probíhá do 5. června.

Sportovci z Univerzity Palackého se k reprezentaci mohou přihlásit u garantů sportů, jejichž přehled společně s dalšími informacemi najdou ZDE. „Úspěšní účastníci obdrží za zisk medailí v individuálních či týmových sportech jednorázové sportovní stipendium ve výši 3000 korun za zlatou, 2000 korun za stříbrnou a 1000 korun za bronzovou medaili,“ motivuje koordinátor sportovní reprezentace UP Vítězslav Prukner z fakulty tělesné kultury.  

Hostitelem osmnáctého ročníku největší vysokoškolské sportovní události v České republice je Vysoké učení technické v Brně, hry jsou zároveň součástí oslav 120 let školy. Zápolit se bude mimo jiné v atletice, cyklistice, orientačním běhu, volejbale či ve šplhu.

Loňské hry se konaly také v Brně, pořadatelem byla Masarykova univerzita, která obsadila v konečném žebříčku škol první místo. Druhá nejlepší byla reprezentace Univerzity Karlovy, třetí skončilo Vysoké učení technické. Sportovci Univerzity Palackého vybojovali celkové čtvrté místo, posbírali dvaasedmdesát medailí, z toho třicet dva zlatých. Nejčastěji olomoučtí reprezentanti opanovali stupně vítězů v disciplínách plavání a ploutvového plavání, další vítězství přidali atleti, florbalistky a házenkářky.

Zpět