Sportovní den rozhýbe univerzitu, nabízí více než třicet aktivit

Repro: Žurnál UP
Sobota 7. květen 2022, 8:00 – Text: Martin Višňa

Jóga, zumba, malá kopaná, lukostřelba, kanoistika nebo výjezd na Malý Rabštejn, to je jen malá ukázka z nabídky, kterou pro studenty a zaměstnance Univerzity Palackého připravilo Akademik sport centrum v rámci Sportovního dne UP. Ten se koná ve středu 11. května a rektor na tento den udělil rektorské volno. Všechny nabízené aktivity jsou zdarma.

„Zdravý pohyb by měl být nedílnou součástí našeho života. Sám sobě se snažím ordinovat sport do každé volné chvíle. Pro zaměstnance a studenty je celouniverzitní sportovní den příležitostí udělat něco pro své zdraví i pro utužení vzájemných vztahů. Jsem rád, že se na něj lidé z univerzity těší a že mají chuť se do nabízených aktivit zapojit,“ uvedl rektor Martin Procházka.

Pořadatelé z Akademik sport centra připravili na celý den opravdu pestrý sportovní nabídku, v níž vedle oblíbených a obvyklých individuálních i kolektivních disciplín nechybějí ani netradiční aktivity, jako je například lakros nebo kinball. Součástí je také třeba běžecký Memoriál Jiřího Hronka pořádaný katedrou informatiky PřF UP, k němuž zájemci najdou informace tady, nebo turistická vycházka Od zámku k zámku z Čech pod Kosířem do Náměště na Hané (viz zde).

Úplnou novinkou v nabídce je archery arena, kdy se v blízkosti Sportovní haly UP strhne lukostřelecká bitva se speciálními šípy mezi nafukovacími překážkami, děti pak jistě potěší odpolední možnost svezení se na koni. Jako tradičně je připraven i odpolední program v areálu Sportovní haly UP s občerstvením a živou hudbou, který vyvrcholí losováním kuponů, které studenti a zaměstnanci dostanou za účast na jednotlivých aktivitách.

Kompletní program Sportovního dne UP je k dispozici zde.

Rezervovat si vybrané aktivity je možné na stránce www.sportuj.upol.cz v záložce Sportovní den 11. 5. Při registraci je třeba zvolit možnost „ASC UP – studenti, zaměstnanci“, kvůli možným změnám v rozvrhu doporučují organizátoři souhlasit se zasíláním newsletteru. Není třeba nabíjet kredit.