Strom naděje a splněných přání už září a inspiruje

Strom má animovanou podobu a baňky na něm postupně přibývají. Repro: PF UP
Úterý 8. prosinec 2020, 14:00 – Text: Eva Hrudníková

Advent je na právnické fakultě již tradičně spojen s charitou a pomocí druhým. Ani v letošním roce, který byl pro všechny náročný a složitý, fakulta tuto tradici nepřerušila. Vytvořila speciální webovou stránku Strom naděje a splněných přání PF UP, kde děkuje svým zaměstnancům a studentům, kteří přispívají, pomáhají, obdarovávají a také inspirují ostatní.

Epidemie koronaviru neumožnila fakultě uspořádat tradiční vánoční setkání s dražbou zážitků, kdy zaměstnanci a studenti posílali peníze na vybraný projekt. A tak fakulta přišla s novinkou. „Každému zaměstnanci a studentovi, nebo i speciálně vytvořeným týmům, kteří podpoří jakoukoli formou – finančním či věcným darem – jakoukoli organizaci, člověka, iniciativu a podobně, poděkujeme. Pověsíme mu na fakultní Strom naděje a splněných přání speciální baňku s jeho jménem,“ popsala aktivitu Renáta Šínová, proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost.

Mnozí ze zaměstnanců a studentů přispívají či pomáhají každoročně, dokonce pravidelně, často anonymně a bez potřeby zviditelnění. „Chtěli bychom, aby tentokrát udělali výjimku a dali nám o své aktivitě vědět. Dovolili nám tak poděkovat jim a také ukázat, že jsme na ně hrdí. Třeba pak společně jako fakulta inspirujeme i další,“ dodala Renáta Šínová.

Po necelém týdnu od výzvy se na speciálním stromě třpytilo na třicet děkovných baněk a denně přibývají další. Zaměstnanci a studenti právnické fakulty poslali na dobrou věc dohromady již přes 70 tisíc korun a věnovali několik věcných darů. Mezi podpořenými organizacemi jsou například mobilní hospicy Ondrášek a Nejste sami, Charita Olomouc, Liga proti rakovině, Klub svobodných matek, Základní škola Jasněnka nebo spolky na ochranu zvířat.

Strom naděje a splněných přání PF UP září a inspiruje na této webové stránce, kde je vysvětleno, jak aktivita funguje, a nechybí ani rada, jak se zapojit.