Studenti, hlaste se do literární soutěže!

Ilustrační foto: Milada Hronová
úterý 5. březen 2019, 8:00 – Text: (red)

Píšete rádi? Nehnete se bez bločku plného poznámek a spisovatelských nápadů? Zatím jste se ale neodhodlali dát svůj text někomu k posouzení? Pak je ten správný čas zkusit štěstí v soutěži pro spisovatele. Rektor UP Jaroslav Miller vyhlásil 25. ročník literární soutěže pro studenty a studentky olomoucké univerzity.

Účastnit se lze ve dvou kategoriích: poezie a povídka. Soutěžní texty lze zaslat do 3. dubna 2019. Zapojit se mohou všichni studenti prezenčního bakalářského a magisterského studia ze všech fakult UP. Texty mohou být v češtině a slovenštině. Další informace o soutěži najdete ZDE 

„Je potěšující, že se každoročně v soutěži sejde celá řada kvalitních textů od autorů s nezpochybnitelným talentem. Očekáváme, že tomu tak bude i v tomto ročníku. Nejlepší texty pak se svolením zveřejníme, ať mohou být inspirací pro ostatní,“ uvedl k soutěži Tomáš Krejčiřík z Oddělení komunikace UP.

Autoři oceněných prací získají finanční odměnu. O výsledcích soutěže rozhodne odborná komise, ve které zasednou dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera Radek Malý, spisovatel a autor detektivek Případ pro exorcistu či Modré stíny Michal Sýkora a literární expertka a členka Literárněvědné společnosti Jana Vrajová. Nejlepší autoři budou oceněni v květnu 2019 na slavnostním předání cen.

Literární soutěž pro studenty Univerzity Palackého je tradiční klání, které každoročně vyhlašuje rektor univerzity. Zaslané texty hodnotí odborná porota složená z literárních odborníků.