Studenti UP se mohou zapojit do literární soutěže, uzávěrka se blíží

Grafika: Žurnál Online
Sobota 6. březen 2021, 9:30 – Text: (red)

Ještě do poloviny března se lze zapojit do literární soutěže pro studentky a studenty Univerzity Palackého. Přihlásit je možné básně či povídku v češtině nebo slovenštině. Laureáti získají finanční odměnu až dva tisíce korun.

Pokud rádi píšete vlastní texty, zkuste štěstí v Literární soutěži pro studenty Univerzity Palackého, kterou vyhlásil rektor Jaroslav Miller. Přihlásit se lze do 15. března 2021 a účastnit se je možné ve dvou kategoriích: poezie a povídka. Zapojit se mohou studenti všech fakult UP. Všechny potřebné informace o soutěži najdete ZDE, případně ve facebookové skupině.

„O výsledcích rozhodne odborná komise, ve které jsou dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera Radek Malý, spisovatel a autor detektivek Michal Sýkora a literární expertka Jana Vrajová. Nejlepší oceněné texty pak se svolením laureátů zveřejníme, ať jsou inspirací pro ostatní,“ uvedl k literární soutěži Tomáš Krejčiřík z oddělení komunikace s tím, že výsledky budou zveřejněny v květnu.