Studentské poradenské centrum má nový videoklip

Na casting pro videoklip se přihlásily desítky studentů.
Foto: Katrin Baníková
Pátek 7. říjen 2016, 7:45 – Text: Ivana Pustějovská

Sníte o tom, že svou prací jednou ovlivníte svět nebo zlepšíte něčí život? Že budete dělat věci, které vás baví a navíc dokážete i uspět? Pokud jste odpověděli ano a nevíte, kam se obrátit pro radu, zkuste se podívat na nový spot Studentského kariérního a poradenského centra Univerzity Palackého. Možná vám pomůže najít cestu ke splnění vašich představ.

Nový videoklip z dílny univerzitní audiovizuální produkce (AVP) je určen především studentům. „Spot umí zajímavou vizuální formou během několika málo minut studentům říct, v čem jim naše centrum dokáže pomoci, poradit nebo je inspirovat. Současně je také může motivovat k práci na budování vlastní pracovní kariéry ještě během studia,“ řekla Jitka Janečková Moťková, vedoucí kariérního centra. Spot, který režíroval Lukáš Masner, navíc vhodně doplňuje mozaiku popularizace aktivit samotného centra.

Na klipu se podíleli studenti UP, a to jak autorsky, tak herecky. Martin Müller, vedoucí AVP UP, ocenil profesionální přístup mladých autorů i nasazení herců. „Obdiv zasluhuje hlavně představitelka hlavní ženské postavy Pavla Dostálová, která se, ač zdravotně indisponovaná, opakovaně nořila do bazénu,“ popsal Martin Müller s tím, že využití kvalitní techniky AVP vizuální stránce spotu velmi prospělo. „Jsme velmi rádi, že u nás mohl vzniknout takový projekt a že jsme poprvé mohli v praxi využít techniku 4K, tedy techniku velkého rozlišení,“ dodal Martin Müller.

Castingu na role v tomto krátkém snímku se před časem účastnilo na 70 studentů Univerzity Palackého. „Velice mile nás tento zájem překvapil a všem děkujeme,“ dodala Jitka Janečková Moťková. Stěžejní postavy si nakonec zahráli již zmíněná Pavla Dostálová spolu s Michalem Ponížilem. Spot, který vznikl díky finanční podpoře České spořitelny, je k vidění na stránkách centra i na YouTube.

Studentské kariérní a poradenské centrum funguje na Univerzitě Palackého více než rok díky podpoře MŠMT, Olomouckého kraje a České spořitelny. Zaměřuje se na poradenství, koučink a podporu zejména v oblasti kariéry. Za dobu fungování centrum připravilo desítky akcí, seminářů, workshopů a přednášek, kterých se již zúčastnilo několik stovek studentů všech fakult.