Teologická fakulta se zapojila do potravinové sbírky. Přidejte se!

Repro: Žurnál UP
Čtvrtek 13. říjen 2016, 7:30 – Text: Velena Mazochová

„Plýtvání potravinami“ je stěžejním tématem letošního ročníku Dnů proti chudobě, které se v Olomouci uskuteční od 17. do 21. října. Jejich součástí je i právě probíhající potravinová sbírka, do níž se zapojují také studenti, pedagogové a zaměstnanci cyrilometodějské teologické fakulty. Až do pondělí příštího týdne mohou darovat libovolné množství luštěnin k přípravě polévek pro lidi bez domova i ostatní zájemci.

Na balíčky fazolí, čočky, hrachu nebo cizrny jsou připraveny označené krabice na odběrových místech ve fakultních budovách v Univerzitní ulici, na třídě Svobody nebo na ulici 1. Máje. Sbírku luštěnin pro lidi v nouzi předají zástupci studentů a vedení fakulty 17. října na Horním náměstí. Právě tam zahájí olomoucké Dny proti chudobě symbolická „Řetězová hladovka“. Následovat bude pestrý program netradičních setkání, přednášek a workshopů včetně ochutnávky luštěninové polévky. Společenské a propagační akce jsou tradičně připraveny také v Přerově a letos poprvé i v Šumperku.

„Studium teologie vede k praxi a dobrý křesťanský život v sobě musí také obsahovat citlivost k sociálně znevýhodněným, jinak bychom zůstali jen u teorie. A láska, pomoc, solidarita prostě ke křesťanství patří. Navíc se na naší fakultě studuje přímo obor Charitativní a sociální práce. Přijde nám jednoduše logické, že se do akce, která v rámci Dnů boje proti chudobě v těchto dnech v Olomouci probíhá, zapojí i naši studenti a učitelé" vysvětlil děkan fakulty Peter Tavel, který do krabice přidal ´svůj ´sáček čočky.

Smyslem akce, na jejímž pořádání se podílí neziskové organizace Armáda spásy, Charita Olomouc a Člověk v tísni, je postavit se proti lhostejnosti vůči lidem v nouzi a přiblížit veřejnosti jeden z nejpalčivějších problémů globalizovaného světa – chudobu. „Plýtvání je především problém etický. Naše společnost žije konzumním způsobem života, a přitom máme kolem sebe plno těch, kteří žijí na hranici chudoby. Chceme tyto dva světy spojit, a proto hledáme cesty jak na tento problém upozornit,“ přiblížil za Charitu Olomouc vedoucí střediska Samaritán Petr Prinz.

Více ZDE.