Teologická fakulta si zvolí nové senátory

Ilustrační foto: Martin Višňa
Neděle 19. listopad 2023, 8:00 – Text: (vim)

Akademický senát CMTF UP na svém listopadovém jednání schválil Organizační řád CMTF UP a nominoval Marcelu Fojtíkovou Roubalovou jako zástupkyni fakulty do Rady vysokých škol. Senátoři také projednali změny Volebního řádu AS CMTF UP a diskutovali o studentském podnětu na zřízení funkce ombudsmana, přičemž tomuto tématu se budou později ještě věnovat. Nejzásadnější informací týkající se senátu však jsou blížící se volby do AS CMTF UP, které se uskuteční elektronicky i listinnou formou. Elektronicky se bude volit od 24. do 30. listopadu, listinná část pak proběhne ve dnech 2. a 4. prosince od 12 do 14 hodin v rotundě na Univerzitní 22. Do 12členného senátu kandiduje 17 akademických pracovníků a 14 studentů. Informace k volbám a kandidátní listina jsou k dispozici na stránce AS CMTF UP zde.