Teologická fakulta si zvolila nový akademický senát

Zasedací místnost CMTF UP.
Ilustrační foto: Martin Višňa
Čtvrtek 3. prosinec 2020, 8:30 – Text: Martin Višňa

Na cyrilometodějské teologické fakultě se rozhodovalo o složení Akademického senátu CMTF UP pro funkční období 2021–2024. Zatímco většina současných senátorů z řad akademických pracovníků svůj mandát obhájila, ve studentské kurii zasednou v únoru čtyři nové tváře.

O post senátora se v dvanáctičlenném grémiu ucházelo 13 akademiků a 12 studentů. Volby proběhly ve dnech 20.–30. listopadu. „I přes současnou pandemickou situaci se uskutečnila nejen elektronická fáze, ale i listinná. Voliči nicméně hlasovali vesměs elektronicky. Bohužel i přes tuto možnost byla volební účast nízká,“ uvedla předsedkyně volební komise Agnieszka Zogata Kusz.

Ze 1477 oprávněných voličů odevzdalo svůj hlas 287, „papírově“ hlasoval pouze jediný volič.

Funkční období nového Akademického senátu CMTF UP začne 1. února 2021, k ustavujícímu zasedání by se měl sejít 17. února v tomto složení: akademici Martin Cajthaml, Jakub Doležel, Jaroslav Franc, Vít Hlinka, Jan Koblížek, Jana Plátová, Petra Potměšilová, Gabriela Ivana Vlková a studenti Marie Hanušová, Matěj Maděra, Dagmar Mojžíšová a Michal Štverák. „Tito senátoři v roce 2022 rozhodnou o volbě nového děkana naší fakulty,“ dodala předsedkyně volební komise.

Než se nově zvolení senátoři pustí do práce, sejde se ještě jednou k řádnému zasedání Akademický senát CMTF UP v současném složení, a sice 16. prosince.