Třetí ročník souboje Vyhrň rukáv ovládla přírodověda a FTK

Foto: Vojtěch Duda
Úterý 16. květen 2023, 6:00 – Text: (dkr)

Přes 56 litrů krve a 29 litrů krevní plazmy darovali studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého v rámci Souboje fakult v bezplatném darování krve. Do třetího ročníku akce s příznačným názvem Vyhrň rukáv se zapojilo více než 150 studentů a akademiků. Vítězství v celkovém objemu darované krve obhájila přírodovědecká fakulta. Co se týče procentuálního zastoupení studentů, vyhrála fakulta tělesné kultury. Vítězové byli oficiálně oznámeni na pódiu na nádvoří Zbrojnice během letošního Olomouckého majálesu UP. Za přírodovědeckou fakultu cenu převzal proděkan pro vnější vztahy Ota Blahoušek, za fakultu tělesné kultury pak děkan Michal Šafář. Děkujeme všem, kteří se do letošního souboje fakult zapojili, velké díky patří organizátorům ze Studentského spolku Fakulty zdravotnických věd UP.