Třídění pacientů před Dětskou klinikou

Foto: archiv Kieu My Chau
Středa 18. březen 2020, 11:15 – Text: (vim)

Studenti lékařské fakulty třídí pacienty před Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc. Důvodem je, aby malý pacient, u kterého není možné vyloučit infekci koronavirem, vstoupil do nemocnice jiným vchodem, a snížilo se tak riziko případného přenesení infekce na další pacienty. „Dobrý den, s čím vám mohu pomoci? Tato otázka vyšla z mých úst nejméně dvacetkrát. Cílem bylo získat cenné informace od rodičů nemocných dětí, na základě kterých jsme pacienty dle předem daných kritérií odesílali do patřičné laboratoře k léčbě. Věřím, že tento postup usnadní práci našim sestrám i lékařům. Děkujeme, že můžeme být součástí fungujícího týmu a poskytnout pomoc právě tam, kde je jí třeba,“ uvedla studentka 4. ročníku Všeobecného lékařství Kieu My Chau.