Univerziáda slavnostně zahájena

Foto: I. Vazquez, S. Gitner, N. Battaglia/FISU Games, Iva Dostálová
Pátek 13. leden 2023, 10:30 – Text: (vim)

Slavnostním zahajovacím ceremoniálem odstartovaly v americkém Lake Placid 31. zimní světové univerzitní hry, na nichž ve 12 sportech změří síly sportovci ze 600 univerzit a vysokých škol z 50 zemí světa. Jak jsme již psali zde, Česká republika vyslala na hry rekordní 142člennou výpravu, v níž nechybějí ani zástupci Univerzity Palackého, a to jak mezi sportovci, tak v realizačním týmu. Hokejový turnaj, který je součástí her, přitom začal ještě před slavnostním zahájením her a české výběry už mají své úvodní zápasy úspěšně za sebou. Ženy nasázely Velké Británii 13 gólů, muži přehráli Švédsko 7:2. V obou případech se na skóre podíleli i hráči a hráčky studující na UP. Průběh univerziády a výsledky českých studentů můžete sledovat přímo na webu her nebo prostřednictvím kanálů České asociace univerzitního sportu, která účast reprezentace zajišťuje.