Univerzita Palackého opět zve absolventy na setkání

Potkat se a být zase chvíli spolu. Absolventi UP. Foto: Vojtěch Duda
Pátek 13. červenec 2018, 10:31 – Text: Ivana Pustějovská

„Jsme UP“ – pod tímto mottem se 8. září sejdou v Olomouci absolventi Univerzity Palackého. Škola tak pokračuje v novodobé tradici setkávání bývalých studentů a studentek, kterou začala velkým absolventským srazem v roce 2016. Tehdy do Olomouce přijelo několik tisíc lidí a „upoláci“ zcela ovládli město. O rok později pak UP expandovala do hlavního města a pro své absolventy připravila letní party na Vltavě. Letos se tedy setkání opět vrací na Hanou a na univerzitní půdu. Středobodem společenského programu a místem setkávání totiž budou nádvoří Zbrojnice a přilehlé parkánové zahrady. Akce pro své absolventy připravují i jednotlivé fakulty.

Absolventský sraz se uskuteční 8. září, tedy v době, kdy se v Olomouci konají Dny evropského dědictví. „Tento termín se nám osvědčil už při našem prvním setkání. Mnozí absolventi, kteří přijeli, totiž s sebou vzali i své blízké a využili tento čas jak k návštěvě univerzity, tak i k prohlídce jindy nepřístupných olomouckých památek. I letos proto využijeme vzájemné synergie univerzity a města a propojíme naše programy,“ řekl prorektor UP Petr Bilík.

A co tedy na absolventy na univerzitě čeká? Celodenní program, který odstartuje v 10 hodin, nabídne dění ve Zbrojnici a přilehlých parkánových zahradách a také program na fakultách. „Na parkánech bude relaxační zóna s občerstvením, na nádvoří Zbrojnice zase budou moct návštěvníci ochutnat speciality místních pivovarů, nebude chybět nabídka moravských vín, ale především se bude hrát. Kromě DJ, který bude pouštět hudbu všech různých stylů a žánrů, jsme pozvali i zajímavého hudebního hosta. A protože jde o party pod širým nebem, i naše hudební překvapení bude v odpovídajícím stylu,“ naznačila Eva Blažková z Konferenčního servisu UP.

Pro ty, kteří se budou chtít na vlastní oči přesvědčit, jak se Univerzita Palackého v posledních letech proměnila, připravují své programy jednotlivé fakulty. Nabízejí především komentované prohlídky budov. Příchozí tak mohou zjistit, k čemu slouží a jak je vybavené Aplikační centrum BALUO, přesvědčit se, zda se zdařila rekonstrukce budov filozofické fakulty, podívat se na Olomouc z terasy přírodovědecké fakulty, zajít do Pevnosti poznání, seznámit se s historií nejstarší i nejmladší fakulty UP – teologické a fakulty zdravotnických věd, zajít na výstavu na právnickou fakultu nebo se nechat provést děkanem lékařské fakulty dostavbou teoretických ústavů. „Ale nabídka bude mnohem bohatší, do programu se zapojují i jednotlivé katedry, takže se někdejší studenti budou moct potkat nejen se spolužáky, ale i s některými vyučujícími. Uvidí, jak se změnily učebny, vybavení i další zázemí pro současné studenty a učitele,“ uvedla Eva Blažková.

Bude se i soutěžit. Tentokrát o to, který absolventský ročník bude na setkání nejpočetněji zastoupen. „Pro prvních pět set absolventů, kteří se při příchodu zaregistrují na Zbrojnici, budeme mít navíc dárek v podobě stokorunové poukázky na nákup v našem univerzitním obchodě UPoint,“ doplnila Eva Blažková.

Aktualizované informace o Absolventském setkání UP, včetně možnosti nezávazné registrace, najdete ZDE.