Univerzita Palackého se úspěšně zhostila jednání rektorů a rektorek

Foto: Vojtěch Duda
Pátek 6. říjen 2023, 15:00 – Text: Ivana Pustějovská

V Olomouci skončilo dvoudenní zasedání České konference rektorů (ČKR). Rektoři a rektorky jednali i s ministrem školství Mikulášem Bekem a zástupci dalších ministerstev, především o financování vysokého školství a zapojení vysokých škol do přípravy legislativy. Předsedkyně ČKR Milena Králíčková také poděkovala pořádající Univerzitě Palackého za skvělou organizaci.

Univerzita Palackého od čtvrtka hostila jednání pléna reprezentace tuzemských vysokých škol. Součástí programu bylo i slavnostní zahájení celostátního akademického roku (psali jsme zde). „Musím velmi poděkovat Univerzitě Palackého za přípravu této akce, díky které jsme se mohli setkat a jednat v tvůrčí atmosféře i se zástupci ministerstev i dalšími partnery,“ uvedla Milena Králíčková, předsedkyně ČKR a rektorka Univerzity Karlovy.

Práci týmu, který organizaci několik týdnů připravoval a posléze i po oba dny pro dvě stovky hostů z tuzemska i zahraničí zajišťoval, ocenil i rektor Martin Procházka. „Brali jsme udělení pořadatelství slavnostního zahájení akademického roku jako vyznamenání pro naši univerzitu i jako příležitost v době, kdy si připomínáme 450. výročí založení olomouckého vysokého učení, představit naši školu. Chci velmi poděkovat všem kolegům a kolegyním, kteří se na úspěšné organizaci podíleli,“ uvedl rektor UP.

Přehled usnesení, která plénum ČKR během zasedání v Olomouci přijalo, najdete zde.